top news mapa info kali kalh pano mstr galp mult advs inwe newsletter kontakto document

Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

W niedzielę, 9 października, na torze motocrossowym „Magiera” w Opatówku odbyła się IX Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w motocrossie. Była to ostatnia runda tego sezonu, organizowana przez Klub Motorowy MKS Nekla, przy wsparciu i pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nekla.

W zawodach wzięło udział prawie 200 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w 9 kategoriach. Deszczowa pogoda i błoto sprawiły, że wyścigi były bardzo widowiskowe. Niedzielne zawody oraz cały miniony sezon były niezwykle udane dla zawodników klubu MKS Nekla.

Ogromnym sukcesem może się pochwalić Marcin Bandosz, 13-latek z Nekli. Zwyciężył niedzielny bieg w kategorii MX 85, został Mistrzem Okręgu Poznańskiego i Mistrzem Strefy Polski Zachodniej oraz zdobył tytuł II Wicemistrza Polski w swojej kategorii. Marcin trenuje motocross od 6 lat. Jak sam mówi, tegoroczny sukces to efekt ciężkich treningów i poświęcania wielu godzin na rozwój.  Przed nim kolejne wyzwania – w przyszłym sezonie rozpocznie rywalizację w wyższej klasie MX2 Junior. Tryska energią, dlatego poza motocrossem, lubi spędzać czas wolny w sposób aktywny – jeździ rowerem i gra w piłkę nożną, a jego ulubionym piłkarzem jest Cristiano Ronaldo.

Na uwagę zasługuje również Filip Nawrocki, 10-latek ze Stroszek. Filip jest najmłodszym zawodnikiem MKS Nekla, trenuje motocross od 5 roku życia. Swój pierwszy sezon licencjonowanego zawodnika PZM również zakończył sukcesem. W niedzielnych zawodach zajął 8. miejsce w klasyfikacji MX 65, a w Mistrzostwach Okręgu Poznańskiego stanął na trzecim miejscu podium. Filip bardzo skrupulatnie przygotowuje się do startów w zawodach motocrossowych – jeździ rowerem, biega i pływa. Czekamy na jego sukcesy w kolejnym sezonie.

Po rywalizacji na torze motocrossowym impreza przeniosła się na salę widowiskową Nekielskiego Ośrodka Kultury, gdzie wręczono puchary w klasyfikacji indywidualnej i klubowej oraz podsumowano miniony sezon. Klub MKS Nekla zajął 3. miejsce w klubowej klasyfikacji okręgu poznańskiego.

Wyniki IX Rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w poszczególnych kategoriach: