Nekla - osp.nekla.eu

epuap.png cf345b5a9bc1ac628e89a7a4a976d88e
bip.png f2b53c1f616b3d5b8d654bc901dfa456
Niedziela,  27 maja 2018
Amandy, Jana, Juliana
pl en de
top news mapa info kali kalh pano mstr galp mult advs inwe newsletter kontakto document
 
POWIĄZANE GALERIE
25. finał WOŚP w Nekli - mamy rekord!!!
2017-01-18 Marta Owczarzak
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

REKORDOWE SERCE DLA WOŚP!!!

XXV. jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii!
W tym roku Nekla grałajuż po raz XV. Hasło tegorocznego finału brzmiało:” Dla rotowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Nekielski sztab został formalnie zatwierdzony  12.12.2016 r. w siedzibie głównej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Do przeprowadzenia zbiórki pieniężnej zgłosiło się w tym roku 45 wolontariuszy kwestujących na terenie gminy Nekla już od wczesnych godzin rannych, wielu też było zaangażowanych w pomoc podczas imprezy. 

Program artystyczny XXV nekielskiego finału rozpoczął się o godzinie  15.00 w hali  widowiskowo - sportowej w Nekli. Tradycyjnie najpierw zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, przedszkolaki z Akademi Talentów, Małych Einsteinów oraz Misia Uszatka, dzieci wystąpiły w programach taneczno – muzycznych, a nawet teatralnych. Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać również rodziców dzieci z Akademii Talentów, którzy wystąpili w nieco zmodernizowanej adaptacji przedstawienia teatralnego „Kopciuszek”!Następnie w tańcach towarzyskich i latynowamerykanskich  zaprezentowali się tancerze z Zespołu Szkół w Targowej Górce, a ich młodszych kolegów mogliśmy oglądać podczas występu muzycznego.

W energetycznym układzie hip - hopowym wystąpili  „Mali Giganci”, uroczo natomiast zaprezentowały się baletnice z M&M Dance Studio. Solowe i grupowe występy taneczne i muzyczne zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkół w Nekli. „Orkiestra dla Orkiestry” to punkt programu,  w którym wystąpiła Orkiestra Dęta Nekielskiego Ośrodka Kultury, prezentując utwory muzyki rozrywkowej. Program artystyczny zakończył występ  grupy wokalnej NOKBAND, działającej przy NOK.

W tym roku przeprowadzono jedną licytację główną, w której znalazło się ponad 70 przedmiotów. „Pod młotek” poszły maskotki, obrazy, vouchery, słodycze i wiele, wiele innych. Do najwyżej licytowanych można zaliczyć: obraz z IV pleneru malarskiego - 220,00 zł; maskotkę OSP Nekla - 250,00zł; numer 001 do Nekielskiego Biegu do Lata300,00 zł; piłkę z autografami Lecha Poznań – 330,00 zł! Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w szczególności  zegary, torby, kubki oraz koszulki (których cena wahała się od 50,00 zł do 220,00 zł)! Całościowa kwota z przeprowadzonych licytacji wyniosła 7.725,00 zł.

Podczas trwania imprezy uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez kluby, stowarzyszenia i zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Można było spróbować pysznego żurku przygotowanego przez Bar Targowa Górka p. Tomasza Lipowczyka, z którego uzbierano kwotę -287,60 oraz wspaniałego tortu  przygotowanego przez Cukiernię Domino p. Krzysztofa Hulewicza - 239,44. Nekielskie Towarzystwo Amazonki zebrało kwotę 846,14 zł, a w WOŚP-owej puszce Uniwersytetu III Wieku znalazła się kwota 487,02 zł. Klub Miłośników Syren i Warszaw, przekazał kwotę w wysokości 300zł zł, a MKS Nekla zebrał do puszki kwotę w wysokości 216,85 zł. Puszki ustawione przy dmuchanych zamkach BAJDOCJI przyniosły aż 418,89 zł. Ogromnym powodzeniem cieszyła się fotobudka BEEBA.PL, która uzbierała kwotę 887,39 zł! Uczniowie  i nauczyciele ze szkoły podstawowej w Nekli za rękodzieło uzbierali kwotę 326,67 , a nekielscy gimnazjaliści wraz z opiekunem przekazali kwotę 400,00 zł!

Łączna, rekordowa suma z powyższych zbiórek to 4.410,00 zł!

Około godziny 20.30 XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się tradycyjnym Światełkiem do nieba.

Komisja finansowa rozliczała wolontariuszy do godziny 23.00, do ich puszek z całodziennego kwestowania trafiła kwota 17.324,76 zł. Najwięcej zebrała wolontariuszka Nadia Kukulska – 1.921,05 zł.

W puszkach znalazł się również obca waluta, która zwiększyła kwotę łączną o 51,53 zł.

Całkowita suma zebrana podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego w gminie Nekla to rekordowa kwota  29.511,29 zł.

Za okazane serce wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

                                                                                 

Aleksandra Kujawa

Szef Sztabu XXV Finału

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!

Nekla pomaga!!! Już po raz XV mieszkańcy gminy Nekla pokazali wielkie serce dla dzieci i seniorów. Należą się Wam za to WIELKIE ORKIESTROWE PODZIĘKOWANIA!
Jest to odpowiedni moment by podziękować za aktywność, bezinteresowność i poświęcenie wszystkim zaangażowanym osobom, instytucjom i firmom z terenu gminy Nekla i nie tylko.

Wielkie brawa dla 45 wolontariuszy, na których zawsze możemy liczyć i którzy w sposób szczególny przyczynili się do organizacji XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a byli to: Zuzanna Tomiak, Weronika Lewoczko, Klaudia Refermat, Weronika Zielińska, Emilia Gerwazik, Julia Leleń, Agata Kubiak, Agnieszka Wiśniewska, Mikołaj Grabowski, Dorota Adamczewska, Paulina Konieczna, Agnieszka Olejnik, Aleksandra Światły, Julia Nowak, Kamila Kubiak, Anita Frąckowiak, Sara Hulewicz, Zuzanna Płocka, Katarzyna Matuszak, Julianna Gramza, Malwina Mikucka, Alicja Babraj, Martyna Kałużna, Wiktora Kałużna, Patrycja Kukulska, Aleksandra Jóźwiak, Joanna Jóźwiak, Zofia Kaczmarska, Agnieszka Bratkiewicz, Karolina Adamska, Amelia Łakoma, Nadia Kukulska, Katarzyna Nowaczyk, Nikola Stróżyna, Jagoda Stachowiak, Aleksandra Wiśniewska, Magdalena Matuszczak, Maria Świdłowska, Martyna Kluczka, Alicja Kowalczyk, Zuzanna Przybylska, Maria Timm, Joanna Szałek, Magdalena Szałek. Podczas licytacji świetnie spisali się również: Mateusz Prętkowski, Klaudiusz Kulczak, Jakub Bandosz i Damian Wejherowski . Dziękujemy!

Wszystkim wolontariuszom, bez względu na zebraną kwotę, należą się wielkie podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie włożone w zbiórkę pieniężną.              

 Program finałowy WOŚP można było zrealizować dzięki pracy, zaangażowaniu i pomocy  przedszkoli, szkół i grup artystycznych. W tym roku, po raz kolejny, wszyscy z nami zaprzyjaźnieni zechcieli nam pomóc. Przyszła więc pora, by to właśnie im za to podziękować.

Wychowawcom, opiekunom, rodzicom, a przede wszystkim kochanym dzieciaczkom z przedszkoli: „Akademia Talentów”, „Mali Einsteini” oraz „Miś Uszatek” w Nekli ogromnie dziękuję za przygotowanie wspaniałych  programów artystycznych.

Składam serdeczne podziękowania dzieciom, młodzieży, wychowawcom i opiekunom z Zespołów Szkół w Nekli i Targowej Górce za przygotowane występy i zebrane pieniążki.

Ogromne dzięki dla grupy hip - hopowej „Mali Giganci” oraz grupy baletowej MM Dance Studio wraz z opiekunkami p. Ewą Makowską i p. Martą Murmyło za występy taneczne. Dziękuję Orkiestrze Dętej NOK pod przewodnictwem p. Łukasza Drewniaka za piękny koncert.  Dziękuję grupie wokalnej NOK Band wraz z opiekunkami p. Patrycją Lisiecką oraz p. Izabelą Wesołek za występ wokalny.

Dyrektorowi Zespołu Szkół w Nekli p. Robertowi Andrzejczakowi wraz z obsługą za udostępnienie oraz przygotowanie hali widowiskowo – sportowej,  serdecznie dziękuję.

Dziękujemy również wszystkim klubom, stowarzyszeniom oraz przedsiębiorcom, którzy czynnie zaangażowali się w nekielski XXV finał, jak również wsparli nas finansowo.

Dziękuję:  Uniwersytetowi  III Wieku oraz Nekielskiemu Towarzystwu Amazonki za przekazane przedmioty na licytację oraz przygotowanie stoisk promocyjny podczas finału. HDK PCK Nekla,  Active Nekla, Kołu Pszczelarzy w Nekli, za przekazanie gadżetów na licytację., Członkom Klubu Miłośników Syren i Warszaw za przekazane środki finansowe, 

Tradycyjnie już  wielkie dzięki dla cukierni „Domino” Krzysztofa Hulewicza za pyszny tort, oraz za przygotowanie wspaniałego żurku przez Tomasza Lipowczyka – Bar Targowa Górka. Paniom Krystynie Spochacz i  Annie Nowaczyk z ZS Nekla za pyszne wypieki. Dziękuję za vouchery na usługi kosmetyczne  p. Dance Kaczmarskiej oraz usługi fryzjerskie p. Darii Nowakowskiej. Za zaproszenie na kolację dziękuję Hotelowi BARCZYZNA oraz Pizzerii HOLLYWOOD. Dziękuję firmie „BAJDOCJA” Kostrzyn za atrakcje dla dzieci, a fotobudce BEEBA.PL za cudne zdjęcia. WIT-KAŹ – wyroby wikliniarskie, za piękne kosze. Agencji Ochrony „VICTORY” Poznań za pilnowanie porządku. Bankowi Spółdzielczemu w Nekli składam serdeczne podziękowania za udostępnienie maszyny do liczenia oraz liczenie pieniążków.

Dziękuję panu Przemysławowi Frąszczakowi i firmie PROMESSE za przygotowanie sceny. Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Nekli za przekazanie maskotki strażackiej oraz zabezpieczenie terenu oraz nekielskiej Policji – dziękuję.
Wielkie dzięki  dla pana Roberta Kruszyńskiego „Videomixa” oraz pana Włodzimierza Szurkowskiego „Wecoelektronic”.

Za wsparcie medialne dziękuję p. Tomaszowi Małeckiemu - Wiadomości Wrzesińskie oraz p. Radosławowi Jagiele - Radio Września.
Dziękuję również za pomoc Józefowi Szczepańskiemu.

Olgierdowi Jackowskiemu za piłkę z podpisami Lecha Poznań , a p. Katarzynie Wojciechowskiej za płytę zespołu LEMON, firmie MEBLE MARTIN za piękne poduszki.
Składam najpiękniejsze podziękowania wszystkim anonimowym darczyńcom.

Szczególne podziękowania składam na ręce mojego zespołu - dziękuję Marcie Owczarzak – Borczuch, Grzegorzowi Bambrowiczowi, Łukaszowi Mrówczyńskiemu oraz pani Irenie Lis.
Gorące podziękowania dla komisji finansowej w składzie: Katarzyna Zaworska, Anita Timm, Natalia Łuczak oraz członkom Miejsko – Gminnego Sztabu – wiceburmistrz Annie Mizgajskiej, Arturowi Kaczmarskiemu.

Za wsparcie i pomoc dziękujmy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nekla, p. Karolowi Balickiemu.

Ogromne podziękowania dla WSZYSTKICH, którzy wzięli czynny udział w licytacji, a także dla tych którzy każdym groszem wsparli to wielkie przedsięwzięcie!

Dziękujemy wszystkim, których praca wpłynęła na sukces finału w Nekli, darczyńcom, wolontariuszom, a przede wszystkim Wam - Mieszkańcom Nekli, za ogromną hojność i dar serca. Wszystko dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.                                         

„Na każdym kroku powtarza się słowo "rekord". To, że gramy po raz 25., to już jest rekord. To, że ludzie chcieli z nami grać i grają na całym świecie, to jest potrójny rekord” - powiedział w niedzielny wieczór Jerzy Owsiak.                     

                                                                                 

 Aleksandra Kujawa

Szef Sztabu XXV Finału

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
100 lat_230.jpg e585c135c84d16a1207a8d2a126dbec7
2018 logo_biegu6_230.jpg 292659a53527c1fcd1492825e98a9054
pomoc prawna napis11.jpg 657f5c91b00b3c3944afa56d89133324
gospodarka kopia.jpg 2d0b4788b7895280e2848a343bfed6dc
rolnictwo_baner.jpg 1c8744ba4ba2ab19c9e2f0241ed0121a